Uzņēmēji Lietuvā dīkstāves atbalstu lieto luksusa auto iegādei

Daļa uzņēmumu Lietuvā ir izmantojuši no valsts saņemto pandēmijas pārvarēšanas finansējumu luksusa transportlīdzekļu un nekustamā īpašuma iegādei, tā vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Jūnijā datus par šo tematu publicējusi Lietuvas Valsts nodokļu inspekcija. Saskaņā ar tiem 148 valstī reģistrēti uzņēmumi ieguldījuši pandēmijas laikā saņemto valsts atbalstu, lai 2020. un 2021.gadā iegādātos automašīnas, kas maksā 50 000 eiro un dārgāk.

Vairāki uzņēmumi arī tērējuši kopumā vairāk nekā miljonu eiro, lai iegādātos jahtas un citus peldlīdzekļus. No šiem uzņēmumiem vairāk nekā puse saņēmuši atbalstu ekonomisko grūtību pārvarēšanai.

Lasiet arī: VID izmaksājis dīkstāves pabalstus teju 130 miljonu apmērā

Kristīna Jakštiene (Kristina Jakštienė), Lietuvas Valsts nodokļu inspekcijas Kontroles departamenta vecākā padomniece, komentējusi, ka uzņēmumu īpašnieki valstī bieži izvēlas iegādāties luksusa transportlīdzekļus, kā, piemēram, mašīnas un laivas, kā arī nekustamo īpašumu, ko deklarē kā ieguldījumus un reģistrē uzņēmuma kapitālā.

Ekonomists Roms Lazutka (Romas Lazutka) vērtējis: «Valstī pieaugot ienākumiem, vajadzētu augt arī algām un peļņai. Mēs tomēr redzam, ka daļā uzņēmumu algas un peļņa nav tik augsta, kas nozīmē, ka nacionālie ienākumi kaut kur pazūd. Daļa no tiem varētu pazust tādēļ, ka uzņēmumu līdzekļi tiek lietoti personīgiem pirkumiem.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1433994/businesses-in-lithuania-use-pandemic-relief-funds-to-buy-yachts-expensive-cars

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas