Uzņēmēji pieprasa izlēmīgāku rīcību Krievijas energoresursu importa aizliegumam

Baltijas valstu, Polijas un Zviedrijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ir nosūtījušas vēstuli Eiropas Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta vadītājiem, kurā pauž atbalstu Ukrainas kolēģiem un visai ukraiņu tautai, kā arī pieprasa izlēmīgāku rīcību attiecībā uz Krievijas dabasgāzes, naftas un ogļu importa aizliegumu Eiropas Savienības valstīs.

Turpinoties Krievijas uzsāktajam karam Ukrainā – neatkarīgā, suverēnā un demokrātiskā Eiropas valstī – Baltijas, Polijas un Zviedrijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ir nosūtījušas vēstuli Eiropas Padomes prezidentam Čārlzam Maiklam (Charles Michel), Eiropas Komisijas prezidentei Ursulai fon der Leienai (Ursula von der Leyen) un Eiropas Parlamenta prezidentei Robertai Metsolai (Roberta Metsola), kurā pauž atbalstu un solidaritāti Ukrainas kolēģiem, uzņēmēju sabiedrībai un visai ukraiņu tautai. Krievijas izvērstais karš ir bezprecedenta notikums, un uz to ir jāreaģē visstingrākajā veidā, aizstāvot Eiropas vērtības un apvienojoties pret agresorvalstīm, lai palīdzētu Ukrainai aizsargāt savu neatkarību, informē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Tāpat Baltijas, Polijas un Zviedrijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras informē, ka atbalsta visas līdz šim uzliktās sankcijas agresorvalstīm. Eiropas Savienības vienotā nostāja sankciju noteikšanā līdz šim ir bijusi efektīva un jau rada finansiālas problēmas šīm valstīm.

Šī iemesla dēļ nepieciešams ieviest vēl stingrākas sankcijas pret Krieviju un tās sabiedrotajiem.

Tāpēc minētās Tirdzniecības un rūpniecības kameras Eiropas Padomes, Eiropas Komisijas un Eiropas Parlamenta vadītājiem pieprasa izlēmīgāku rīcību attiecībā uz nekavējošu aizliegumu importēt dabasgāzi, naftu un ogles no agresorvalstīm uz Eiropas Savienību. Šāda rīcība ievērojami samazinās Krievijas un tās sabiedroto valstu ienākumus, un eiropieši nebūs līdzatbildīgi par Krievijas militārās agresijas finansēšanu Ukrainā.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē: «Situācijā, kad Krievija ar militāru spēku mēģina iekarot neatkarīgu Eiropas valsti, apdraudot Rietumu vērtības, nogalinot cilvēkus un radot haosu pasaulē, neviens nevar stāvēt malā. Baltijas, Polijas un Zviedrijas biznesa komūna ir apvienojusies un pauž skaidru atbalstu Ukrainai visos veidos, tostarp arī Ukrainas iespējami ātrai pievienošanai Eiropas Savienībai.»

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6 000 biedru (3 000 individuālie uzņēmumi un 3 000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas