Uzņēmēji: Šobrīd mainīt ekonomikas ministru ir bezatbildīgi

Pieaugošās ekonomiskās krīzes un kara radīto sarežģījumu laikā mainīt ministru, kurš ir atbildīgs par daudzu šobrīd ļoti svarīgu jautājumu risināšanu, ir bezatbildīgi, uzskata uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

Kā zināms, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien, 16.maijā, paziņoja, ka amatu atstāt jāgatavojas ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam (NA). LTRK ieskatā šobrīd ekonomikas ministra pārziņā ir daudz svarīgu jautājumu risināšana, piemēram, enerģētikas krīze un alternatīvās enerģijas attīstīšana, un no tiem lielā mērā būs atkarīgs, kā Latvijas iedzīvotāji dzīvos ziemas sezonā un kā tiks pārvarētas Krievijas izraisītā kara Ukrainā sekas uz ekonomiku.

Šobrīd ministra nomaiņa ir politiska bezatbildība, jo tādā veidā tiktu iekavēts darbs ar prioritārām lietām, uzsver biedrībā.

LTRK prezidents Aigars Rostovskis komentē: «Kara Ukrainā un pieaugušās ekonomiskās krīzes laikā mainīt ministru, kas ir atbildīgs par tik svarīgām lietām kā enerģētika un piegādes, kas tiešā veidā ietekmē, kā mēs dzīvosim šajā rudenī un ziemā – vai cilvēkiem būs siltums, vai uzņēmējiem tiks nodrošināta energoresursu piegāde un kā izdzīvosim kara izraisīto krīzi – ir politiski bezatbildīgi. Lai arī sākotnēji sadarbība ar ministru nebija īsti veiksmīga, jo viņam trūka pieredzes un izpratnes par svarīgo, tad šobrīd viņš ir iestrādājies un gan LTRK, gan Latvijas Darba devēju konfederācijai (LDDK) ar  Vitenbergu ir izveidojusies cieša sadarbība.»

Lasiet arī: Levits: Nav īstais laiks šūpot valdību

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies tuvu 6 000 biedru (3 000 individuālie uzņēmumi un 3 000 biedru no uzņēmēju biedrībām) LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2020.gadā pārsniedza 17,8 miljardus eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas