Uzņēmējs: Krievijas tūristu plūsma neizbēgami samazināsies

Ukrainas krīzes dēļ Krievijas tūristu skaits Eiropā ir samazinājies par 30-40% un tas neizbēgami ietekmē arī Latviju, norāda tūrisma uzņēmuma Baltic Travel Group valdes priekšsēdētājs Vlads Korjagins.

Pirmām kārtām Krievijas tūristu plūsmu ārvalstīs ietekmē rubļa vērtības samazināšanās attiecībā pret eiro. «Tagad viņiem pie mums ir dārgi,» uzskata Korjagins.

Mūzikas pasākums Jaunais vilnis, kas piesaista diezgan maksātspējīgu publiku no Krievijas, Latvijas viesnīcām bija veiksmīgs, tomēr prognozes gadu mijas brīvdienām ir piesardzīgas.

«Ziemā pie mums brauca daudz [Krievijas] reģionu iedzīvotāju, budžeta klases tūristu, vadītāju. Tieši pa šīm kategorijām krīze situsi visbūtiskāk,» norāda Korjagins.

Otrkārt, riski ir saistīti ar korporatīvo segmentu, uzskata uzņēmējs.

Ja iepriekšējos piecus sešus gadus Rīga bija populāra vieta, kur pasākumus 500 līdz 700 cilvēkiem rīkoja Krievijas lielākās farmācijas, informācijas tehnoloģiju kompānijas un bankas, tad tagad Krievija pati attīsta savas vietas, pirmkārt jau Sočus.

«Šis tirgus, kas iepriekš auga par 20% gadā, šogad pieaugumu neturpina un iespējams pat neliels samazinājums,» izsakās Korjagins.

Baltic Travel Group valdes priekšsēdētājs atzīst, ka Krievijas tūristi Latvijas tirgum ir ļoti nozīmīgi, jo tie nodrošina viesnīcām 28% iemītnieku.

Ukrainas krīzes sakarībā Latvijā samazinās arī tūristu skaits no Japānas, Austrālijas, ASV un Kanādas.

Tradicionālos maršrutos galvenie mērķi šiem tūristiem bija Maskava un Sanktpēterburga, bet Baltijas valstis tika apmeklētas kā saldais ēdiens.

«Braucieni uz Krieviju rietumvalstīs ir zaudējuši popularitāti, un mēs pat no tā ciešam,» norāda Korjagins.

Ref: 102.000.102.7986

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas