bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 19.08.2018 | Vārda dienas: Melānija, Imanta
LatviaLatvija

Uzņēmējs, kurš liecināja par kukuļa došanu Jezdakovai, iesaistīts 22 kriminālprocesos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nelija Jezdakova

Liepājnieks Andrejs Podrjadčikovs bija izveidojis Kurzemē lielāko pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmu. Valsts ieņēmumu dienests (VID) saskaitījis, ka viņam ar kompanjoniem izdevies no valsts izkrāpt vairāk nekā divus miljonus eiro.

Uzņēmējs bija sadibinājis gandrīz 30 SIA. Uz papīra Podrjadčikovs bija zivju pārstrādātājs, autotirgotājs un nekustamā īpašuma izīrētājs. Tomēr ar viņu saistītās firmas veica savstarpēju norēķinus un sniedza pakalpojumus fiktīvi izveidotiem uzņēmumiem. To nominālie īpašnieki drīz pēc izveidošanas it kā tos pārdeva Tadžikistānas un citu tālāku valstu iedzīvotājiem, kurus policija pēc tam nevarēja atrast, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Kad par shēmu sāka interesēties Finanšu policijas izmeklētāji, uzņēmējs aizbēga. Pēc ilgākas tvarstīšanas viņu apcietināja tēva mājās Rucavas novadā. Nonācis aiz restēm, Podrjadčikovs atzinies, ka viņa biznesa veiksmes pamatā ir regulāri maksājumi VID ģenerāldirektores Nellijas Jezdakovas virzienā. Tos viņš sūtījis ar sava biznesa partnera, uzņēmēja Jurija Kaļijeva starpniecību. Kaļijevs bijis Jezdakovu ģimenes draugs. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Kaļijevu aizturēja reizē ar Jezdakovu. Abiem joprojām ir aizdomās turamā statuss. Aizdomās turamā statusu KNAB bija noteicis arī Jezdakovas vīram, Jurijam Jezdakovam par kukuļņemšanas atbalstīšanu. Tomēr pirms mēneša pret Juriju Jezdakovu lieta esot izbeigta.

Jezdakovu dzīvesvietā Babītē KNAB izmeklētāji specoperācijas laikā kādā ģenerāldirektores apģērba kabatā esot atraduši vairāk nekā 1 000 latu. Aizdomas par Jezdakovas vainu pastiprinot savulaik izdotie rīkojumi atcelt VID Liepājas darbinieku nelabvēlīgos lēmumus Podrjadčikova un viņa partneru firmām. Tomēr, vai ar šiem pierādījumiem būs pietiekami, lai uzrādītu Jezdakovai apsūdzību, KNAB vēl neatklāj.

«Patlaban šajā kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un tiek veiktas nepieciešamās izmeklēšanas darbības. Lēmums par lietas virzību tiks pieņemts pēc visu nepieciešamo izmeklēšanas darbību veikšanas, izvērtējot lietā konstatētos faktus un apstākļus, un iegūtos pierādījumus kopsakarībā. Šobrīd šajā kriminālprocesā aizdomās turētā statuss ir piemērots divām personām,» teic KNAB pārstāve Laura Dūša.

Neparastu pretimnākšanu uzņēmējam Podrjadčikovam bija izdevies panākt ne tikai Valsts ieņēmumu dienestā, bet arī Liepājas tiesā.

Podrjadčikova PVN izkrāpšanas lieta pamazām virzās uz tiesu. Kurzemes apgabala prokuratūra virza pirmās apsūdzības Podrjadčikovam un viņa biznesa partnerim Vasiļjevam. Taču Liepājas tiesā viens pēc otra no lietas izskatīšanas atsakās tiesneši.

TV3 noskaidroja, ka vairāki Liepājas tiesneši skatījuši Podrjadčikova firmu strīdus ar VID. Tiesnesis Didzis Akumanis lēmis par SIA Batler lūgumu atcelt VID piemēroto sodu. Lēmums esot bijis firmai labvēlīgs. Arī tiesnesis Renars Jūrmalis skatījis ar Podrjadčikova biznesu saistītas saimnieciskas lietas. Tiesas priekšsēdētājs Ilgvars Jaunģelže neatceras, ka pats kādreiz būtu skatījis lietu, kas saistīta ar lielāko pilsētas mahinatoru. Raidījuma rīcībā esošā informācija liecina, ka par piecus gadus veciem Liepājas tiesnešu spriedumiem Podrjadčikova lietās interesējies arī KNAB. Izmeklētāji tiesas darbiniekiem lūguši paskaidrojumus.

Drīz pēc tam, kad pērn Podrjadčikovs sniedza liecības KNAB par sadarbību ar Nelliju Jezdakovu, viņu no apcietinājuma atbrīvoja. Liepājnieks ķērās pie jauna biznesa. Šoreiz Lietuvā.

«Šā gada sākumā mēs uzsākām starptautisku sadarbību ar Lietuvas tiesībsargājošajām iestādēm, tika izveidota starptautiska izmeklēšanas grupa. Un šī grupa tika izveidota tāpēc, ka jūsu minētā persona bija līdzīgu noziedzīgu shēmu arī izveidojusi Lietuvā. Šī shēma būtībā tika izveidota 2014.gada sākumā. Būtībā līgums tika noslēgts šā gada sākumā un jau šā gada jūnija mēnesī jūsu minētā persona tika Lietuvā apcietināta,» stāsta Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Podrjadčikovs Šauļu cietumā nosēdēja piecus mēnešus un 18.novembrī viņu izlaida pret 15 000 eiro lielu drošības naudu. Kā ziņo liepājnieki, šobrīd uzņēmējs ir atgriezies dzimtajā pilsētā. Finanšu policija Podrjadčikova un viņa biznesu partneru lietā prokuratūrai šogad nodevusi 22 kriminālprocesus. Vēl četri ir izmeklēšanā.

Liepājnieks Podrjadčikovs un viņa biznesa partneri savulaik palīdzējuši Liepājas metalurga bijušajiem īpašniekiem Polijā optimizēt nodokļus. Lietuvā un Polijā bija izveidots firmu karuselis, kas ļāvis izkrāpt PVN metāllūžņu apritē. Par šo gadījumu Valsts ieņēmumu dienests saņēmis palīdzības lūgumu no Polijas kolēģiem.

Ref: 102.000.102.8736


Pievienot komentāru

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.