Uzņēmēju galvenais lūgums valdībai: spēt paredzēt savu nākotni

 

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Mēņģelsone

Latvijā pietrūkst politiskās pēctecības, tāpēc īpaši svarīgi ir, vai nākamā valdība ievēros to, ko pieņēmusi iepriekšējā valdība, LTV raidījumā Labrīt, Latvija! teic Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

«Vienreiz varētu saņemties un to panākt,» uzsver LDDK ģenerāldirektore, norādot, ka tas arī ir uzņēmēju galvenais lūgums: iespēja paredzēt savu nākotni.

LDDK sagatavojuši arī dokumentu, kurā septiņās sadaļās izteiktas vadlīnijas, pie kurām konfederācija valdībai ieteiktu pieturēties. Kā viens no galvenajiem punktiem tiek minēta sarkano līniju noteikšana politikas stratēģijā, proti, nodokļu nepaaugstināšana. Tāpat būtu jāievēro fiskālā disciplīna – Māstrihtas kritēriju izpildīšana – un jāturpina aktīva cīņa ar ēnu ekonomiku. «Šobrīd ēnu ekonomika sasniedz 40% no iekšzemes kopprodukta. Tā arī ir tā nauda, kas jāmeklē, mazinot iztrūkumu,» tā Meņģelsone.

Viņa atzīmē, ka LDDK dokumentā tiek minēts arī punkts attiecībā uz motivētas valsts pārvaldes veicināšanu. Proti, valsts pārvaldē darbinieku skaits nedrīkstētu pārsniegt 8% no kopējā iedzīvotāju skaita.

Meņģelsone neatklāj, ar kuru partiju pārstāvjiem vislabprātāk strādātu, atbildot: «Mēs strādāsim ar to valdību, kāda būs.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas