Viedoklis: Latvijas un Igaunijas kokapstrādi var eksportēt vairāk

Latvijā un Igaunijā kā galvenās uzņēmējdarbības nozares jau gadiem saistītas ar kokapstrādi, tomēr aptuveni 40% koksnes uz ārvalstīm tiek eksportēta neapstrādāta, pauž Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji. 

Viņi skaidro, lai stiprinātu un veicinātu Baltijas valstu eksportspēju kokapstrādes un mēbeļu nozarē, Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar Veru novada arodapmācības centru uzsākuši projektu Kokapstrādes un mēbeļu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā.

Projektā iesaistīsies valsts iestādes, uzņēmēji un izglītības pārstāvji.

«Kokapstrāde Baltijas valstīs ir tradīcijām bagāta un sena nozare, taču joprojām ir plašas iespējas radīt jaunus un inovatīvus produktus. Projekta partneri apvienos Latvijas un Igaunijas jaunos un jau pieredzējušos uzņēmējus, studentus, dizaina, mārketinga, tehnoloģiju un koksnes nozares ekspertus un iespējamos eksporta partnerus,» norāda pārstāvji. 

Projekts organizēts vairākās daļās. Iesākumā abu valstu partneri veiks pētījumu, lai izprastu kokapstrādes uzņēmējdarbības vidi, izvērtētu tendences un iespējas. Pētījuma rezultāti būs kā palīgs uzņēmējiem un studentiem attīstīt biznesa modeli un produktus, lai veiksmīgi ienāktu eksporta tirgū un izprastu potenciālos klientus un viņu vajadzības.

Šī gada rudenī uzņēmēji kopā ar mācībspēkiem, studentiem un dažādu nozaru pārstāvjiem tiksies kokapstrādes un mēbeļu industrijas hakatonā jeb produktu prototipu izstrādes maratonā un izglītojošos semināros. 

Produktu un uzņēmumu tālākai attīstībai projekts piedāvā izveidot video, kurā iepazīstinās ar Veru un Vidzemes plānošanas reģionu kokapstrādes nozari, kā arī sešiem interesantiem industrijas uzņēmumiem no Latvijas un Igaunijas. Katra uzņēmuma video kalpos kā mārketinga materiāls tālākām eksporta iespējām.

Projekta noslēgumā paredzēta starptautiska biznesa kontaktu veidošana, kopīgi apmeklējot kādu no interesējošajiem eksporta tirgiem un tiekoties ar vietējiem uzņēmējiem, izplatītājiem un potenciālajiem sadarbības partneriem.

Ref:224.000.103.904 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas