Uzņēmumi: Pfizer/BioNTech ražotās Covid-19 vakcīnas ir drošas bērniem no piecu līdz 11 gadu vecumam

Uzņēmumi Pfizer un BioNTech pirmdien paziņojuši, ka to izstrādātā vakcīna pret Covid-19 ir droša lietošanai bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.

Uzņēmumi arī pavēstīja, ka lūgs medicīnas aģentūras Eiropas Savienībā, ASV un citur pasaulē apstiprināt to lietošanai šajā vecuma grupā.

«Dalībniekiem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem vakcīna bija droša, labi panesama un uzrādīja spēcīgu neitralizējošu antivielu reakciju,» teikts ASV kompānijas Pfizer un Vācu uzņēmuma BioNTech kopīgajā paziņojumā.

Tajā norādīts, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam būtu jādod mazāka vakcīnas deva nekā vecākiem cilvēkiem.

Pfizer un BioNTech veikto izmēģinājumu rezultāti ir pirmie, kas attiecas uz Covid-19 vakcīnu lietošanu bērniem zem 12 gadu vecuma.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 189, Lietuvā – 745, Igaunijā – 366

Uzņēmuma Moderna izmēģinājumi bērniem vecumā no sešiem līdz 11 gadiem vēl turpinās.

Gan Pfizer/BioNTech vakcīna, gan Moderna Covid-19 vakcīna daudzās valstīs jau tiek izmantota bērniem, kas vecāki par 12 gadiem.

Lai gan tiek uzskatīts, ka bērniem pastāv mazāks risks smagi saslimt ar Covid-19, pastāv bažas, ka inficēšanās ar lipīgāko koronavīrusa delta paveidu var novest pie smagākām sekām.

Bērnu vakcinēšana tiek uzskatīta arī par būtisku, lai skolās mācības varētu notikt klātienē, kā arī kopējā cīņā ar pandēmiju.

Bērni vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem pētījumā saņēma divas vakcīnas devas – katru pa desmit mikrogramiem. Devas tika ievadītas ar 21 dienas starplaiku, atklāja uzņēmumi, piebilstot, ka šāds daudzums rūpīgi izvēlēts kā labākais, ņemot vērā drošību, panesamību un imunitātes radīšanu.

Pieaugušajiem viena Pfizer/BioNTech vakcīnas deva ir 30 mikrogrami.

Uzņēmumi norādīja, ka bērniem blakusparādības bijušas līdzīgas pieaugušajiem vecuma grupā no 16 līdz 25 gadiem.

Visbiežāk ziņots par sāpēm un satūkumu injekcijas vietā, kā arī galvassāpēm, drebuļiem un drudzi.

Izraēla jau ir devusi atļauju izmantot Pfizer/BioNTech vakcīnu mazākās devās no piecu līdz 12 gadu veciem bērniem, kuriem ir risks smagi saslimt ar Covid-19 vai pat nomirt.

Pfizer un BioNTech veic vakcīnas izmēģinājumus arī bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem un bērniem vecumā no diviem līdz pieciem gadiem. Šo izmēģinājumu rezultāti gaidāmi šī gada ceturtajā ceturksnī.

Pfizer un BioNTech izmēģinājumos ASV, Somijā, Polijā un Spānijā piedalās līdz 4 500 bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz 11 gadiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas