Uzņēmums Virši-A iegādājas 20% Skulte LNG Terminal akciju

Uzņēmums AS Virši-A (turpmāk — Virši) piektdien, 20.maijā, ir parakstījis līgumu ar AS Skulte LNG Terminal par 20 % akciju iegādi, un paziņo par plāniem kopīgi attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli pie Skultes ostas, informē uzņēmums Virši.

Kompānijā atzīmē, ka Skultes LNG termināļa projektam ir unikālas ģeogrāfiskas, ekonomiskas un tehnoloģiskas priekšrocības. Skultes projektā ir jāizbūvē 34 km garš, tiešs cauruļvada savienojums ar Inčukalna pazemes gāzes krātuvi, un nav nepieciešams veikt ieguldījumus LNG uzglabāšanas infrastruktūrā, kas parasti veido 70–80% no termināļa investīciju apjoma.

«LNG terminālis ir Latvijas energoneatkarības jautājums, un Virši kā vietējā kapitāla enerģētikas uzņēmums vēlas dot savu artavu valsts energoapgādes ceļu diversifikācijā. Virši dalība Skultes projekta attīstībā ir izsvērts solis stratēģiskā mērķa sasniegšanā – kļūt arī par enerģētikas uzņēmumu,» uzsver AS Virši-A valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Jānis Vība.

Viņš turpina: «Rūpīgi iepazīstoties ar LNG termināļa novietojumu un finanšu modeli, esam secinājuši, ka tas ir izmaksu un funkcionalitātes ziņā piemērotākais dabasgāzes importa ceļš Baltijā, tāpēc esam nolēmuši atbalstīt šī infrastruktūras objekta attīstību, iesaistoties projektā kā akcionāri. Mums ir pārliecība, ka Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi būs ieguvēji no šī projekta sekmīgas īstenošanas.» 

AS Skulte LNG Terminal ģenerāldirektors Renārs Miķelsons pauž: «Esam gandarīti par Virši kā vadošā nacionāla kapitāla enerģētikas uzņēmuma iesaistīšanos Skultes projektā. Tas ir spēcīgs apliecinājums Skultes termināļa vietai reģiona enerģētikas kartē, ļaujot iedzīvotājiem un uzņēmumiem piedāvāt dabasgāzi par pievilcīgām cenām. Virši kā lokāla partnera pieredze, kapacitāte un jauda veicinās termināļa projekta ātrāku īstenošanu.»

Miķelsons piebilst, ka AS Skulte LNG Terminal turpina arī sarunas ar iepriekš izvēlētu ārvalstu industriālo investoru grupu par projekta īstenošanu ar visizdevīgākajiem nosacījumiem Latvijas un reģiona tirgum.

Vība skaidro, ka Virši, pētot un attīstot dažādus enerģētikas risinājumus, ir secinājuši, ka metāna patēriņam reģionā, arī biometāna un dabasgāzes  kā pārejas energonesēja formā,  nākamajos desmit gados ir perspektīva.

«Šī tendence saglabāsies industriālo lietotāju, mājsaimniecību, kā arī transporta sektorā. LNG terminālis Skultē kā infrastruktūras objekts kombinācijā ar Inčukalna pazemes dabasgāzes krātuvi ir lielisks tandēms ne tikai Latvijas patēriņa apgādei, bet arī konkurētspējīgu dabasgāzes piegāžu veidošanā plašākam reģionam, kurā ietilpst gan Baltijas valstis, gan arī Somija un Polija.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas