Uzsāk pastiprinātas pārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas

Latvijas Valsts robežsardze piektdien, 7.aprīlī, uzsāk visu Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomiskās zonas (EZZ) un Šveices Konfederācijas (CH) pilsoņu pastiprinātas robežpārbaudes uz Šengenas zonas ārējās robežas.

Jaunā kārtība paredz, ka turpmāk Silenes, Pāternieku, Terehovas, Grebņevas un Vientuļu, Pededzes robežkontroles punktos, Kārsavas un Zilupes dzelzceļa robežkontroles punktos robežsargi veiks datorizētu pārbaudi visām ieceļojošām un izceļojošām personām, tostarp arī ES, EEZ un CH pilsoņiem un mehāniskajiem transportlīdzekļiem.

Arī Rīgas, Ventspils un Liepājas ostās, kā arī starptautiskajā lidostā Rīga tiks veikta datorizēta pārbaude visiem ES, EEZ un CH pilsoņiem, kuri šķērsos Šengenas zonas ārējo robežu, vēsta Valsts robežsardzes pārstāvji. 

Līdz šim datorizētā robežpārbaude attiecās tikai uz trešo valstu pilsoņiem. ES, EEZ un CH pilsoņiem, šķērsojot Šengenas zonas ārējo robežu, tika veikta vien ceļošanas dokumentu pārbaude, taču turpmāk tiks veikta datorizēta robežpārbaude, pārbaudot uzrādītos dokumentus SIS (Šengenas informācijas sistēma), Interpola un nacionālajās informācijas sistēmās.

Tāpat jārēķinās, ka jaunā kārtība paildzinās katras ārējo robežu šķērsojošās personas robežpārbaudes laiku, taču Valsts robežsardze veiks visu iespējamo, lai robežpārbaudes procedūra notiktu maksimāli raiti un robežu šķērsojošām personām sagādātu pēc iespējas mazākas neērtības, skaidro robežsardzes inspektore.

Jau ziņots, ka pastiprināta robežpārbaužu ieviešana saistīta ar Eiropas Parlamenta martā apstiprinātajiem grozījumiem Šengenas Robežu kodeksā. Grozījumi stājas spēkā ar 2017.gada 7.aprīli. Šo grozījumu mērķis ir palielināt drošību Šengenas telpā un identificēt personas, kuras iespējams varētu radīt draudus sabiedriskajai kārtībai un iekšējai drošībai.

Ref:224.000.103.866 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas