Uzsver nepieciešamību Latvijā attīstīt brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizācijas

Lai veicinātu brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju un pašvaldību ugunsdzēsēju dienestu attīstību, paredzēts īstenots pilotprojektu, kurā no dažādiem reģioniem tiks izraudzītas piecas brīvprātīgo vai pašvaldības ugunsdzēsēju komandas, kuras tiks apmācītas un iesaistītas mazāk sarežģītu ugunsgrēku dzēšanā un prevencijas pasākumu rīkošanā konkrētajā reģionā, informē Iekšlietu ministrijā.

Pirmdien, 25.martā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens tikās ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonām, kā arī ar brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizāciju un pašvaldību ugunsdzēsības dienestu pārstāvjiem, lai runātu par minēto organizāciju attīstību un sadarbību ar VUGD.

«Virziens ir pareizs un arī es uzskatu, ka jāattīsta brīvprātīgo ugunsdzēsēju organizācijas. Ir nepieciešama sadarbība vienam ar otru, lai panāktu pēc iespējas labāko risinājumu konkrētajai situācijai. Ir jāsaprot, kas strādā, kas nestrādā un tieši sadarbība ir tā, kas parādīs labāko sadarbības modeli un esošās situācijas iespējamo risinājumu,» sanāksmē rezumēja Ģirģens.

VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis norāda, ka pilotprojekts tiks pilnībā finansēts no VUGD budžeta un tā īstenošana paredzēta divu gadu termiņā. «Pēc šī projekta beigām tiks sagatavots ziņojums par projekta rezultātiem un iespējamajiem attīstības virzieniem nākotnē.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas