Uzvaras laukumā skatāma fotogrāfiju izstāde Slava Ukrainai! Varoņiem slava!

Uzvaras laukumā Rīgā pirmdien, 2.maijā, atklāta fotogrāfiju izstāde Slava Ukrainai! Varoņiem slava!, kurā rīdzinieki un pilsētas viesi  varēs redzēt Ukrainā notiekošā kara skaudro ikdienu.

Uzvaras laukumā tiks izvietoti 16 četru plakņu stendi ar lielformāta fotogrāfijām un informāciju par karu Ukrainā. Visas fotogrāfijas ir rūpīgi atlasītas un iegādātas no starptautiskām ziņu aģentūrām Eiropā. Izstāde būs skatāma līdz 15.maijam, BNN informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

«Mēs bijām pārliecināti, ka tā nekad vairs nenotiks. Taču kopš 24.februāra satricinošā rīta ir pagājuši divi mēneši. Katra diena sākas ar jautājumu «Vai Kijiva vēl turas?». Turas. Un turēsies. Tomēr ostas pilsētas Mariupoles vairs nav. Iebrucēji to nopostīja līdz pat pamatiem, nolemjot iznīcībai, badam un regulārām apšaudēm vairākus simtus tūkstošus cilvēku. Jo pilsētas aizstāvji atteicās padoties. Patiešām – Ukraina nav gatava padoties iebrucējiem, kaut arī jau šobrīd zināmie zaudējumi ir milzīgi, un cilvēku piedzīvotās šausmas ir grūti aprakstāmas,» izstādes anotācijā norāda žurnāliste, tekstu autore Ingvilde Zālīte.

Izstāde ir veidota, atsaucoties pilsoņu iniciatīvai «Izveidot fotoizstādi Uzvaras parkā par Krievijas veiktā kara postījumiem Ukrainā» platformā ManaBalss.lv.

To organizē Rīgas pašvaldība, un tās kurators ir fotogrāfs Ilmārs Znotiņš.

«Dzīvojot Rīgā, mierā un klusumā, ir grūti noticēt, ka tik brutāli tiek iznīcināta lepna, brīvību mīloša nācija, bet liela Eiropas valsts – metodiski pārvērsta drupās. Mēs apbrīnojam Ukrainas tautas drosmi un sīkstumu. Un ceram, ka šie noziegumi pret cilvēci tiks sodīti,» piebilst Zālīte.

Lasiet arī: Ukrainas kara 68.diena: Gaida Mariupoles evakuētos, iebrucēji gatavo Slovjanskas ofensīvu un iespējamu uzbrukumu Moldovai

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas