Uzvaru Polijas parlamenta vēlēšanās piesaka valdošais Likums un taisnīgums

Polijas partijas Likums un taisnīgums līderis Jaroslavs Kačiņskis

Pēc Polijas parlamenta vēlēšanām uzvaru tajās ir pieteikusi nacionālkonservatīvā partija Likums un taisnīgums, tās līderim Jaroslavam Kačiņskim (Jarosław Kaczyński) paužot gatavību aizvadīt arī nākamos četrus gadus pie varas.

Kā vēsta Polijas sabiedriskais medijs Polskie Radio, pēc svētdien, 13.oktobrī, notikušajām vēlēšanām konservatīvie pieteikuši uzvaru jau svētdienas vakarā, balstoties uz rezultātiem, kādi bijuši aptaujām pie vēlēšanu iecirkņiem.

Tie liecina, ka cīņā par Polijas parlamenta apakšpalātas 460 vietām Kačiņska Likums un taisnīgums ir ieguvis 43,6% balsu, kas partijai dotu 239 vietas, tātad iespēju saglabā vienas partijas vairākumu.

Lasiet arī: Zemestrīcei Polijas ogļu raktuvēs traģiskas sekas

«Mēs esam uzvarējuši. Mums ir izdevies uzvarēt par spīti spēcīgai frontei, kas bija pret mums. (..) Mums priekšā ir četri smaga darba gadi, jo Polijai jāturpina mainīties, un tai ir jāmainās uz labu,» uzrunājot atbalstītājus, sacījis Kačiņskis.

Konservatīvo tuvākie sāncenši, liberālā Pilsoniskā koalīcija ar partiju Pilsoniskā platforma priekšgalā ir izcīnījusi 27,4% balsu. Tā liecina vēlētāju aptaujas, bet oficiālie vēlēšanu rezultāti ir gaidāmi otrdien, 15.oktobrī, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas