Vāc parakstus par valsts finansējuma piešķiršanu zobārstniecībai

Iniciatīvu platformā manabalss.lv sākta parakstu vākšana par to, lai valsts piešķirtu līdzfinansējumu zobārsta apmeklējumam arī personām, kuras jau sasniegušas 18 gadu vecumu.

Iniciatīvas autore Ludmila Andrejeva iniciatīvas pamatojumā raksta, ka ir nepieciešams izveidot valsts līdzfinansējuma «pamata komplektu», piemēram, zoba izraušana un ārstēšana iekaisuma gadījumā.

Iniciatīvas autore arī norāda, ka būtu nepieciešams limits līdzfinansēto apmeklējuma skaitam un mērķa grupu noteikšana, sākot ar maznodrošinātām personām.

Viņa arī uzsver, ka «šī problēma burtiski ir kā zobu sāpes plašai sabiedrībai».

«Pašlaik doma vien par nepieciešamību saņemt zobārstniecības pakalpojumus biedē. Zinot pakalpojumu cenas, iedzīvotāji gadiem ilgi atliek zobārsta apmeklējumu. Tas situāciju tikai pasliktina un veicina ar zobu veselību saistīto problēmu attīstību līdz pat antibiotiku lietošanai un zobu zaudēšanai, kas arī nebūt nav bezmaksas process.»

Andrejeva atzīmē, ka jānosaka mehānisms, kā šādam līdzfinansējumam pieteikties un kurš speciālists konkrētā zobārstniecības pakalpojuma nepieciešamību izvērtē. Paredzami šim nolūkam būtu jāmaina Ministru kabineta noteikumu Nr. 555 4.1. apakšpunkts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas