Vācijā apcietina iespējamu darknet noziedzīgā tirgus uzturētāju

Vācijas policija krimināllietā ir apturējusi darknet tīmeklī eksistējušas tirdzniecības platformas darbību. Prokurori norādījuši, ka platforma bijusi lielākā pasaulē un par narkotiku, zagtu kredītkaršu datu un ļaunprogrammatūras tirdzniecības vietas uzturēšanu ir apcietināts kāds Austrālijas pilsonis, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kā otrdien, 12.janvārī, paziņojuši vācu prokurori, policija Oldenburgas pilsētā, valsts ziemeļos «aizvadītajā nedēļas nogalē spējusi apcietināt, iespējams, pasaulē lielākās nelikumīgās darknet tīmekļa nelikumīgās tirdzniecības platformas DarkMarket iespējamo uzturētāju».

Vietnes slēgšanas brīdī tai bijuši nepilni 500 000 lietotāju un vairāk nekā 2 400 tirgoņu no dažādām pasaules valstīm.

Tirdzniecības platformā pārdotas dažādu veidu narkotikas, kā arī «viltota nauda, zagti un viltoti kredītkaršu dati, anonīmas SIM kartes, ļaunumprogrammatūra un daudz kas cits», teikts prokuroru paziņojumā.

Līdz ar aizdomās turētā, kāda 34 gadus veca Austrālijas pilsoņa apcietināšanu policijas dienestu saskaņotā operācijā Moldovā un Ukrainā ir konfiscēti vairāk nekā 20 datu serveri, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!