Vācija: ASV būtu nepareizi vērst sankcijas pret Nord Stream 2

Sankcijas, ko Amerikas Savienotās Valstis apsver ieviest pret Krievijas dabasgāzes cauruļvada Nord Stream 2 būvniecību uz Vāciju, nebūtu pareizais risinājums, tā norādījis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss (Heiko Maas).

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, ceturtdien, 10.janvārī, Vācijas ārlietu ministrs nopēlis ASV gatavību ieviest ierobežojošus pasākumus pret deviņus miljardus vērto cauruļvada projektu no Krievijas uz Vāciju, kas Vašingtonas vērtējumā liecina, ka Vācija ar savu energoatkarību no Krievijas ir nonākusi tādā kā ķīlnieces situācijā.

«Jautājumi par Eiropas enerģētikas politiku ir jāizlemj Eiropā, nevis ASV,» izteicies Māss. «Ieviest vienpusējas sankcijas pret Nord Stream 2 noteikti nav tas, kas būtu jādara.»

ASV vēstniecības Berlīnē pārstāvis Džozefs Džiordono-Šolcs (Joseph Giordono-Scholz) ministra izteikumus komentējis, norādot, ka pret cauruļvada būvniecību iestājas arī Eiropas Savienības valstis.

«Mēs uzsvērtu, ka (..) vēl nesen, decembrī Eiropas Parlaments nosodīja Nord Stream 2 un aicināja atcelt šo projektu,» tā ASV vēstniecības pārstāvis.

Jāpiemin, ka līdztekus drošības politikas interesēm, ASV attiecībā uz cauruļvada būvniecību aizstāv arī savas ekonomiskās intereses, jo ASV valdība ir ieteikusi, ka amerikāņu uzņēmumi varētu Vācijai piegādāt sašķidrinātu dabasgāzi, kam Vācijā arī plānots būvēt atbilstošu infrastruktūru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas