Vācijā atcelti simtiem avioreisu, streiko lidostu darbinieki

Vācijas lidostās otrdien atcelti simtiem avioreisu, jo lidostās, tostarp Frankfurtes lidostā, streiko drošības darbinieki, iestājoties par augstāku atalgojumu.

Francijas ziņu aģentūra AFP vēsta, ka streiks, ko rīko ietekmīgā arodbiedrība Verdi, plānots otrdien, 15.janvārī, no 02.00 līdz 20.00 pēc Vācijas laika un notiek Frankfurtes, Minhenes, Hannoveres, Leipcigas, Drēzdenes un Erfurtes lidostā.

Vācu lidostu apvienība ADV aprēķinājusi, ka daudzās lidojumu atcelšanas un kavēšanās ietekmēs kopumā 220 000 aviopasažieru ceļojumu plānus.

Verdi, kas pārstāv kopumā aptuveni 23 000 vācu aviācijas darbinieku, skaidroja ziņu aģentūrai AFP, ka arodbiedrība bijusi spiesta rīkot šādu streiku, jo tās sarunas ar darbadevēju asociāciju BDLS ir nonākušas strupceļā un darbadevēji nav reaģējuši uz brīdinājuma streikiem, kas rīkoti pagājušajā nedēļā.

Arodbiedrība vēlas panākt, lai lidostu darbiniekiem, kuri veic pasažieru, kravas, personāla un preču drošības pārbaudes, atalgojuma likme par stundu tiktu paaugstināta līdz 20 eiro, kas šobrīd lidostās Vācijas rietumos ir 17 eiro, bet bijušās Austrumvācijas teritorijā – 14 eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas