Vācija atļauj Huawei tehnoloģiju pielietošanu 5G ieviešanā

Vācija neliegs Ķīnas tehnoloģiju gigantam Huawei darboties tās 5G tīklā, ziņo BBC.

ASV liegusi Huawei pārdot 5G tehnoloģijas amerikāņu telekomunikāciju uzņēmumiem, bažās par to, ka Ķīna šādi varētu izspiegot amerikāņus. Lielbritānija lēmumu par ķīniešu tehnoloģiju kompāniju pieņems rudenī.

Huawei paudusi apmierinātību ar Vācijas lēmumu, norādot, ka kiberdrošības politizēšana tikai traucē tehnoloģiju attīstībai un nekā nelīdz drošības jautājumu risināšanā. Kompānija solījusi sadarboties ar regulatoriem, klientiem un nozares kompānijām, lai nodrošinātu drošu mobilo sakaru tīklu.

Visi telekomunikāciju operatori Vācijā lieto Huawei tehnoloģijas un iepriekš brīdinājuši,ka aizliegums izmaksātu miljardus un aizkavētu 5G ieviešanu.

Vācijas sociāldemokrātu pārstāvis Nils Šmits (Nils Schmid) teicis, ka «tā ir kļūda atļaut valsts ietekmētam uzņēmumam viegli iesaistīties sensatīvā nozarē».

Lasiet arī: Huawei tiek pie tiesībām Krievijā ieviest 5G

Savukārt Vācijas enerģētikas un ekonomikas ministrs Pīters Altmaiers (Peter Altmaier) 5G tehnoloģijas ir kritiska nākotnes tehnoloģiju sastāvdaļa un Vācijā pielietotajiem risinājumiem jāatbilst augstākajiem drošības standartiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas