Vācija un Francija apliecina atbalstu NATO, vērsīsies pret nacionālismu ES

Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Emanuels Makrons

Francijas un Vācijas līderi ir parakstījuši jaunu starpvalstu nolīgumu ar mērķi pastiprināt savu sadarbību militārajā un diplomātijas jomā, kā arī un dot jaunu stimulu abu valstu saiknei kā Eiropas Savienības ideoloģiskam pamatam.

Dokumentā arī pausta apņēmība iestāties pret nacionālkonservatīvām idejām no citu ES dalībvalstu puses.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) un Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) otrdien, 22.janvārī, parakstījuši Āhenes Nolīgumu, kas izveidots divpusējās sarunās 2018.gada gaitā.

Lielvalstu līderi šādi vēlas rādīt piemēru ES dalībvalstu vienotībai situācijā, kad ES iekšienē lielas nesaskaņas ir radījusi Brexit sāga, imigrācijas problēmas un eirozonas parādu krīze.

«Mēs darām to, jo dzīvojam īpašā laikā, un tādēļ, ka šobrīd mums ir vajadzīgas atbildes, kas ir skaidras, nepārprotamas, izlēmīgas un vērstas uz nākotni,» tā pavēstījusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel).

Nolīgumā, kur ir uzsaukuma rakstura punktu ir vairāk nekā konkrētu sadarbības soļu, pausts, ka Berlīne un Parīze turpinās savu līdzdalību militārajā aliansē NATO. Iecerēts arī iestāties pret nacionālkonservatīvu politiķu centieniem vājināt ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas