Vācija izraida Krievijas diplomātus pēc Berlīnes slepkavības sprieduma

Vācija paziņojusi par divu Krievijas pārstāvniecības darbinieku izraidīšanu pēc tam, kad tiesa atzinusi Krievijas pilsoni par vainīgu slepkavības pastrādāšanā Berlīnē un nosaukusi Maskavu par nozieguma pasūtītāju, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Berlīnē 2019.gada 23.augustā kādā parkā tika nošauts Zelimkhans Khangošvili – Vācijā dzīvojošs Gruzijas pilsonis, kurš no 2000. līdz 2004.gadam bijis čečenu vienību komandieris Čečenijas-Krievijas karā. Drīz pēc nozieguma Vācijas galvaspilsētā ticis aizturēts Krievijas pilsonis Vadims Krasikovs, kļūstot par aizdomās turēto.

Lasiet arī: Vācijā izmeklē čečena noslepkavošanu, aizturēts šāvējs – krievu velosipēdists

Šonedēļ tiesa Vācijā atzinusi viņu par vainīgu slepkavībā ar iepriekšēju nodomu, piespriežot viņam mūža ieslodzījumu. Lai arī Krasikovs, kurš tiesā noliedzis Vadima Krasikova identitāti un saucis sevi par celtniecības strādnieku Vadimu Sokolovu, tiesneši secinājuši, ka tieši viņš pastrādājis slepkavību, turklāt Krievijas varasiestāžu uzdevumā.

«Krievijas valsts iestādes pasūtīja apsūdzētajam nogalināt upuri,» pēc sprieduma pasludināšanas norādījis Berlīnes tiesas priekšsēdētājs, tiesnesis Olafs Arnoldi (Olaf Arnoldi). Vācijas jaunā ārlietu ministre Annelena Bērboka (Annalena Baerbock) savukārt norādījusi, ka Krievija pastrādājusi smagu Vācijas tiesību un suverenitātes pārkāpumu. Paziņojums par divu Krievijas diplomātu izraidīšanu nācis vairākus mēnešus pēc tam, kad saistībā ar noziegumu jau izraidīti divi krievu diplomāti, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas