Gan Vācija, gan Krievija uzteic Ukrainas-separātistu vienošanos

Vācijas kanclere Angela Merkele un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Vācija un Krievija atzinīgi novērtējušas Ukrainas vienošanos ar prokremliskiem separātistiem par pašvaldību vēlēšanu rīkošanu austrumos. Opozīcija Kijevā tikmēr to vērtē kā bīstamu padošanos.

Kā vēsta Vācijas sabiedriskais medijs Deutsche Welle, vienošanos, ko Ukrainas valdība un prokremliskie separātisti panākuši otrdien, 1.oktobrī, bijušais Ukrainas prezidents Petro Porošenko nosaucis par «Putina formulas» īstenošanu. Viņaprāt, notikušais atbilst Krievijas prezidenta plānam censties panākt Rietumu sankciju atcelšanu pret Maskavu.

Vēl par šo tematu: Ukraina paraksta svarīgu līgumu ar prokremliskiem separātistiem

Tikmēr bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko brīdinājusi, ka noslēgtā vienošanās var novest pie tā, ka līdz ar Donbasa kara izbeigšanu Ukraina kļūtu par «Krievijas koloniju».

Berlīne un Maskava vērtē labvēlīgi

Miera sarunās starp Ukrainu un Krieviju ir iesaistīta arī Vācija. Kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) preses pārstāve nosaukusi vienošanos par «svarīgu soli».

«Sevišķi atzinīgi mēs vērtējam Ukrainas prezidenta [Volodimira] Zelenska ieguldījumu. Viņš spēris konstruktīvus soļus par labu miermīlīgam risinājumam Donbasā,» piebildusi Merkeles preses pārstāve.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis savukārt izteicies, ka tam, ka Ukraina ir spējusi vienoties ar separātistiem, ir pozitīvs aspekts ceļā uz miera sarunām Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas