Vācijā Merkeli aicina apturēt Nord Stream 2 būvi pēc Navaļnija indēšanas

Vācijas kanclere Angela Merkele

Vācijā kanclerei Angelai Merkelei (Angela Merkel) tiek prasīts izbeigt atbalstīt Krievijas-Vācijas gāzesvada Nord Stream 2 būvniecību Baltijas jūrā pēc tam, kad pati Merkele nosaukusi krievu opozicionāra Alekseja Navaļnija indēšanu Krievijā par slepkavības mēģinājumu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 2.septembrī, Bundestāga Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Norberts Ritgens (Norbert Röttgen) sacījis vācu žurnālistiem: «Pēc Navaļnija indēšanas mums ir nepieciešama stipra Eiropas mēroga atbilde, ko Putins saprastu. (..)

ES būtu kopīgi jānolemj apturēt Nord Stream 2

Nord Stream 2 ir gāzes cauruļvada būvniecības projekts vairāku miljardu eiro vērtībā Krievijas dabasgāzes sūknēšanai uz Vāciju, ko 2005.gadā apstiprināja Vācijas valdība. Pret to ir izstājušās Baltijas valstis, Polija un ASV, uzskatot, ka cauruļvads palielinās Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīma ietekmi Eiropā.

Merkele šonedēļ, lai arī saistījusi ar Maskavu ar Navaļnija indēšanu, tomēr paudusi Vācijas apņēmību pabeigt Nord Stream 2 būvniecību. Kremlis ir noliedzis savu saistību ar Alekseja Navaļnija indēšanu augusta beigās, vēsta The Guardian.

Lasiet arī: Merkele: Navaļnija indēšana ar Novičok bija slepkavības mēģinājums

Navaļnijs tiek ārstēts Charite universitātes slimnīcā Berlīnē un viņa veselības stāvoklis saglabājas kritisks.

BNN jau vēstīja, ka viens no Krievijas redzamākajiem opozicionāriem, kurš specializējies korupcijas izgaismošanā, Aleksejs Navaļnijs 20.augustā nogādāts slimnīcā Tomskā, Krievijā un ir bezsamaņā pēc toksiskas saindēšanās.

20.augusta rītā opozicionāra preses pārstāve Kira Jarmiša mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījusi: «Šodien no rīta Navaļnijs lidoja uz Maskavu no Tomskas. Lidojumā viņam kļuva slikti. Lidmašīna veica ārkārtas nolaišanos Omskā. Aleksejam ir toksiska saindēšanās. Šobrīd esam ātrajā palīdzībā, braucam uz slimnīcu.»

Slimnīcā ārsts apstiprinājis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka Navaļnija stāvoklis ir smags.

Krievijas Pretkorupcijas fonda vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Navaļnijs 20.augusta rītā bijis ceļā no Tomskas Sibīrijā, kad sajuties nevesels un lidmašīna veikusi ārkārtas nolaišanos Omskas pilsētā. Viņa preses pārstāve norādījusi, ka vīrietis ceturtdien organismā uzņēmis vienīgi tēju, kas iespējams, bijusi saindēta, ziņoja The Guardian.

Pāris dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Charite slimnīcu Berlīnē, kur ārsti secināja, ka krievu opozicionārs bijis nonācis saskarē ar holīnesterāzes inhibitoru vielu. Analīžu pētījumi Vācijas militārā laboratorijā apstiprinājuši, ka Navaļnijs nonācis saskarē nervu indi Novičok, kuras izmantošana jau vairākkārt pārmesta Krievijas valdībai saistībā ar slepkavības mēģinājumiem ārvalstīs.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Vācijā kanclerei Angelai Merkelei (Angela Merkel) tiek prasīts izbeigt atbalstīt Krievijas-Vācijas gāzesvada Nord Stream 2 būvniecību Baltijas jūrā pēc tam, kad pati Merkele nosaukusi krievu opozicionāra Alekseja Navaļnija indēšanu Krievijā par slepkavības mēģinājumu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.
    —————————–
    Manuprāt, nevajadzētu jaukt putru ar kāpostiem… Gāzesvads būs ekonomiskais atbalsts ne tikai Vācijai…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas