Vācija militāros izdevumus 2019.gadā palielinājusi par 10%

Militāro izdevumu jomā 2019.gadā pasaulē tikuši veikti vislielākie tēriņi, kādi bijuši kopš 1988.gada. Valsts, kura savus aizsardzības izdevumus palielinājusi visvairāk bijusi Vācija ar desmit procentu pieaugumu, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

Stokholmas Starptautiskais Miera pētījumu institūts aprēķinājis, ka pasaulē no 2018. līdz 2019.gadam militāro izdevumu kopējais apjoms audzis par 3,6% un sasniedzis 1,7 triljonus eiro. No šī kopapjoma pērn ASV tēriņi savam militārajam beidoja 38%.

Otrajā vietā valstu sarakstā ar pasaulē lielākajiem aizsardzības izdevumiem bija Ķīna ar 14% no kopapjoma.

No 15 valstīm, kurām ir lielākie izdevumi šajā jomā, pērn Vācija savus izdevumus palielinājusi visvairāk, proti, par desmit procentiem līdz 45,5 miljardiem eiro.

Vācijas miera un konfliktu pētījumu institūta Bonnas Starptautiskais Pārveides centra pētnieks Makss Mutšlers (Max Mutschler) komentējis kā viņa teikto citē DW: «Kopš laika vēl pirms ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) valdības uz Vāciju ir izdarīts spiediens, lai tā palielina savus militāros izdevumus. (..)

Šobrīd sāk kļūt redzama šī spiediena ietekme, tomēr ir jāteic, ka izdevumi joprojām ir ievērojami zem divu procentu atzīmes.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas