Vācija: «Nevaram kritizēt poļus par ES robežas nostiprināšanu»

Vācijai jāpanāk, lai «visa demokrātiskā pasaule» atbalstītu sakārtotu imigrāciju uz Eiropu, norādījis Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers (Horst Seehofer), komentējot Polijas varasiestāžu centienus neielaist valstī lielu skaitu robežpārkāpēju no Baltkrievijas un ES dalībvalstu aicinājumus grozīt bloka imigrācijas regulējumu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Horsts Zēhofers ir Vācijas Kristīgi sociālās savienības pārstāvis un federālais iekšlietu, būvniecības un kopienu ministrs kopš 2018.gada. Viņš izteicies par Polijas rīcību ES ārējās robežas sargāšanā un nostiprināšanā ar žogu. Pirmdien, 8.novembrī, Polijas robežsargi, ātrās reaģēšanas vienības un militārpersonas liegušas valsts ziemeļaustrumos no Baltkrievijas iekļūt vairākiem simtiem migrantu, kuru izcelsmes valstis atrodas Āzijā, Tuvajos Austrumos.

Lasiet arī: Lietuva pie Baltkrievijas robežas paaugstina gatavību 1 200 karavīriem

«Poļi līdz šim ir reaģējuši pareizi,» Zēhofers sacījis vācu laikrakstam Bild. «Mēs nevaram nopelt viņus par ES ārējās robežas pastiprināšanu ar pieļaujamiem līdzekļiem. Poļi sniedz ļoti svarīgu pakalpojumu visai Eiropa».

Pēc vācu ministra domām Polija vai Vācija nevar vienas pašas tikt galā ar notiekošo bez citu ES dalībvalstu palīdzības, «jo [Baltkrievijas vadītājs Aleksandrs – BNN] Lukašenko izmanto cilvēku likteņus ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina atbalstu, lai destabilizētu Rietumus». «Mums ir jāpalīdz Polijas valdībai nostiprināt viņu ārējā robeža. Patiesībā tas būtu Eiropas Komisijas uzdevums. Šobrīd es aicinu to sākt rīkoties,» sacījis Vācijas federālās valdības loceklis, kā viņa teikto citē The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas