Vācija paildzina pāru pulcēšanās ierobežojumus, lūdz neceļot pa Lieldienām

Efurte, Vācija

«Pandēmija neiet atvaļinājumā,» sacījusi Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel), paziņojot par stingru pulcēšanās ierobežojumu termiņa pagarināšanu. Valdība vāciešiem arī lūgusi nedoties izbraucienos pa Lieldienu brīvdienām, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

82 miljoni Vācijas iedzīvotāju aicināti «līdz absolūtam minimumam samazināt kontaktēšanos ar cilvēkiem, kuri nav jūsu mājsaimniecības locekļi, lai turpinātu ievērot noteikumus» līdz 19.aprīlim.

Lasiet arī: Kā izpaudīsies EK iecere par 100 mljrd. eiro fondu ES ekonomikai?

Vācijā kopš marta otrās puses iedzīvotājiem ir liegts pulcēties grupās lielākās par divi, izņemot ģimenes un viena mājokļa iedzīvotājus. Publiskās vietās vāciešiem arī jāievēro vismaz pusotra metra distance no citiem cilvēkiem. Valstī ir slēgtas ēdināšanas iestādes, kuras piedāvā maltīti klātienē.

Frizieru, kosmetoloģijas, masāžu un tetovējumu saloni drīkst strādāt tikai, ja nodrošina divu metru attālu starp cilvēkiem. Medicīnas iestādēm un uzņēmumiem ir ļauts turpināt darbu, ziņo DW.

Vācijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām līdz šim ir miruši 732 cilvēki, un apstiprināto saslimšanas gadījumu skaits ir 67 366, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Atšķirībā no kaimiņvalsts Austrijas Vācijas iedzīvotājiem nav uzdots pārtikas veikalos nēsāt elpceļu maskas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas