Vācija pastiprina ierobežojumus, paildzina karantīnas termiņu līdz 31.janvārim

Vācijā stingri epidemioloģiskie ierobežojumi būs spēkā līdz 31.janvārim un Covid-19 smagāk skartos valsts reģionos tiks ieviesti jauni ierobežojumi, tā Vācijas valdības paziņojumu citē ASV ziņu aģentūra AP.

Valsts mēroga karantīna Vācijā ir spēkā kopš 2.novembra. Tā tika pastiprināta 16.decembrī, un šobrīd epidemioloģisko ierobežojumu ietvaros valstī ir slēgtas skolas, veikali, kuros nepārdod pirmās nepieciešamības preces, ēdināšanas iestādes, bāri, slēpošanas trases, sporta centri un citas vietas un uzņēmumi.

Aizvadīto mēnešu laikā ar ierobežojumiem nav panākts Vācijas valdības nospraustais mērķis – mazāk nekā 50 inficēto nedēļā uz 100 000 iedzīvotāju.

Otrdien, 5.janvārī, šis rādītājs bijis 135.

Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) norādījusi, ka ir absolūti nepieciešams paturēt ierobežojumus spēkā, jo sevišķi saistībā ar infekciozāka Covid-19 paveida izplatību, kas decembrī sākotnēji tika konstatēta Lielbritānijā.

Jaunie ierobežojumi Vācijā cita starpā paredz, ka teritorijās ar vairāk nekā 200 jauniem inficēšanās gadījumiem nedēļā uz 100 000 iedzīvotāju personām ir liegts bez nopietna iemesla pārvietoties tālāk par 15 kilometriem no dzīvesvietas, vēsta AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas