Vācijā pēc ierobežojumu mīkstināšanas atkal aug vīrusa izplatība

Vācijas iedzīvotājiem atkārtoti ieteikts palikt mājās, kad nedēļu pēc ierobežojumu atvieglošanas valstī atkārtoti audzis inficēšanās temps, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vācijas epidemiologi cīņā ar COVID-19 koncentrējas uz vīrusa pamata pavairošanas rādītāju. Tas parāda, cik līdzcilvēkus vidēji valstī ar vīrusu «aplipina» viens inficētais. Otrdien, 28.aprīlī, federālās valdības slimību kontroles iestāde Roberta Koha Institūts paziņoja, ka rādītājs, kas aprīļa vidū valstī bijis 0,7, līdz pirmdienai, 27.aprīlim, kāpis līdz 0,96.

«Turpināsim, cik vien iespējams, palikt mājās, turpināt ievērot ierobežojumus un ieturēt pusotra metra distanci no apkārtējiem,»

tā aicinājis Roberta Koha Institūta vadītājs Lotārs Vīlers (Lothar Vieler).

COVID-19 izplatība Vācijā šopavasar, ja salīdzina ar citām ES lielākajām valstīm, bijusi lēna, tādēļ Berlīne kā viena no pirmajām 20.aprīlī atļāva darbību atsākt maziem veikaliem, kā arī automašīnu tirdzniecības vietām, velosipēdu veikaliem un grāmatnīcām. Vācijas valdība tobrīd arī ieteica iedzīvotājiem sabiedriskas vietās nesāt elpceļu maskas, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas