Vācijā pēc politiska skandāla ar galēji labējiem atkāpjas federālās zemes premjers

Tomass Kemerihs

Vācijas galēji labējās partijas Alternatīva Vācijai atbalsta dēļ no amata īsi pēc ievēlēšanas bijis spiests atkāpties Turingenas federālās zemes valdības vadītājs. Viņa ievēlēšana ar «aizliegtās» partijas atbalstu izsaukusi iedzīvotāju piketus un kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) nosodījumu, vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle.

Trešdien, 5.februārī, liberāli noskaņotie Brīvie demokrāti, Merkeles Kristīgo demokrātu savienība un galēji labējā partija Alternatīva Vācijai vienojās kopīgā balsojumā, lai atbalstītu Brīvo demokrātu kandidāta Tomasa Kemeriha (Thomas Kemmerich) ievēlēšanu Turingenas federālās zemes premjerministra amatā.

Vācijas politiskiem spēkiem sadarbība ar partiju Alternatīva Vācijai līdz šim bijis politisks tabu, tādēļ tā pārkāpšana izraisījusi asu reakciju sabiedrībā pret partijām, kuras to darījušas, tā DW.

Spiesta reaģēt bijusi arī Vācijas kanclere Angela Merkele. Viņa nākusi klajā ar paziņojumu, kur nosaukusi viņas kristīgo demokrātu partijas izveidoto vairākumu Turingenā kopā ar Alternatīvu Vācijai par nepiedodamu kļūdu.

Pats Kemerihs atkāpies no amata pēc vienas darbā nostrādātas dienas. Par to viņš saņems 93 000 eiro lielu atalgojumu jeb minimālo amata atalgojumu par sešu mēnešu darbu, raksta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas