Vācija piekrīt Āfrikas valstij maksāt miljardu eiro par genocīdu 20.gadsimta sākumā

Vācija vienojusies ar Namībiju, ka maksās Āfrikas valstij 1,1 miljardu eiro saistībā ar 20.gadsimta sākumā pastrādātu genocīdu pret divām vietējām ciltīm, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Mūsu mērķis ir rast vienotu ceļu uz patiesu izlīgumu un upuru piemiņu,» šonedēļ paziņojumā teicis Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss (Heiko Maas). «Tajā skaitā ir atbilstošu jēdzienu lietošana bez taupīšanās un eifēmismiem attiecībā uz Vācijas koloniālo periodu šodienas Namībijā un jo sevišķi attiecībā uz represijām no 1904. līdz 1908.gadam. Mēs tagad oficiāli sauksim šos notikumus tā, kā tie bija no šodienas skatu punkta, – par genocīdu.»

Lasiet arī: Vācijas konkurences regulators izmeklēs Google tirgus stāvokli un datu vākšanu

Vācijas un Namībijas amatpersonas ir apstiprinājušas, ka pēc vairākus gadus ilgām sarunām puses ir vienojušās, ka Vācija 30 gadu laikā maksās 1,1 miljardu eiro saistībā ar vairāk nekā gadsimtu senajiem notikumiem. Naudu plānots tērēt zemes reformai, lauku infrastruktūras uzlabošanai, ūdens apgādei un profesionālai izglītībai, projektos iesaistot herero un namas cilšu pēctečus.

Kādreizējai Vācijas impērijai no 1884. līdz 1915.gadam piederēja kolonija ar nosaukumu «Vācu Dienvidrietumāfrika». Pēc vietējo cilšu sacelšanās vācu koloniālā vara no 1904. līdz 1908.gadam izvērsa represijas pret hereo un namakas ciltīm. Tika nogalināti, spīdzināti vai iedzīti Kalahari tuksnesī vairāki desmiti tūkstoši sieviešu, vīriešu un bērnu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas