Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Uzraksts plakātā: «Nacisti nogalina»

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Ceturtdienas, 20.februāra, vakarā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku Vācijas pilsētās Hānavā un Berlīnē pulcējušies, lai iedegtu sveces un noliktu ziedus nošauto piemiņai.

Uzbrukumi Vācijas rietumu pilsētā Hānavā notikuši trešdienas, 19.februāra, vakarā. Abas šaušanas sarīkotas ūdenspīpju lietošanas bāros dažādās pilsētas daļās, liecina policijas izplatītā informācija, kā to citē DW.

Divos uzbrukumos ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti. Iespējamo uzbrucēju vācu policija atradusi mirušu viņa dzīvesvietā, kur atrasts arī viņa mātes līķis, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

BBC raksta, ka visi uzbrukumu upuri bijuši ieceļotāji Vācijā vai to pēcteči. Vācijas federālais prokurors Pēters Franks (Peter Frank) paziņojis, ka aizdomās turētais, 43 gadus vecais Tobiass R. (Tobias R.), iepriekš internetā publicējis saturu, kur pausti «dziļi rasistiski uzskati».

Policija Hānavas šaušanas izmeklē kā iespējamu terorismu, bet Vācijas kurdu un musulmaņu sabiedriskās organizācijas ir paudušas kritiku pret Vācijas varasiestādēm, uzskatot, ka tās līdz šim nav skaidri iestājušās pret galēji labējiem ekstrēmistiem valstī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas