Vācija, Polija un Čehija mīkstina ierobežojums; Francija vēl ne

Liona, Francija

Eiropas valstīm ir atšķirīgas pieejas COVID-19 izplatības ierobežošanai ieviesto noteikumu atcelšanā. Kamēr Polija, Vācija un Čehija pirmdien dažus no tiem atceļ, Francija sola saglabāt karantīnu vēl trīs nedēļas, raksta britu ziņu portāls The Guardian.

No pirmdienas, 20.aprīļa, Polijā iedzīvotājiem atkal ļauts doties uz parkiem un mežiem, tikmēr Norvēģijā bērniem ļauts atgriezties bērnudārzos. Čehijas valdība sāks īstenot sešas nedēļas ilgu stratēģiju pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai, saskaņā ar kuru pirmdien tiek atļauta tirgošanās tirgus laukumos ārpus telpām.

Lasiet arī: COVID-19 skartie Baltijā. Latvijā – 739, Lietuvā – 1 326, Igaunijā – 1 535

Vācijā no pirmdienas ļauts darbību atsākt maziem veikaliem, kā arī automašīnu tirdzniecības vietām, velosipēdu veikaliem un grāmatnīcām. Vienlaikus Vācijā valdība iesaka sabiedriskas vietās nesāt elpceļu maskas, tā The Guardian.

Ierobežojumu daļēja atcelšana sakrīt ar dienu, kad Eiropā apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits sasniedzis 1 046 854, bet no slimības komplikācijām mirušo skaits – 101 408.

Tā rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Francijā, kur slimība prasījusi 19 718 cilvēku dzīvības, valdības locekļi svētdien, 19.aprīlī, norādījuši, ka epidēmija valstī tiek kontrolēta, taču stingri karantīnas pasākumi turpināsies vēl vismaz trīs nedēļas, raksta The Guardian.

«Situācija lēnām, bet pārliecinoši uzlabojas, (..) bet mēs neesam izkļuvuši no sabiedrības veselības krīzes. Tā būtu kļūda, domāt, ka epidēmija ir mums aiz muguras,» norādījis Francijas premjerministrs Eduārs Filips (Édouard Philippe), kā viņa teikto citē The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas