Vācijā ražotāju cenu lēciens norāda uz gaidāmu patēriņa cenu inflāciju

Vācijā gada laikā līdz aprīlim ražotāju cenu līmenis audzis par 5,2%, kas valstī ir lielākais kāpums nepilnu desmit gadu laikā. Tas apliecina, ka piegādes ķēžu problēmas rada inflācijas spiedienu uz ES lielāko ekonomiku, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Ražotāju cenu indekss Vācijā audzis gan no 2020.gada aprīļa līdz 2021.gada aprīlim par minētajiem 5,2%, gan arī pēdējo mēnešu laikā. Šogad no aprīļa līdz maijam tas kāpis par 0,8% paziņojusi Vācijas federālā statistikas pārvalde.

Lasiet arī: ES uzlabo ekonomikas prognozes 2021. un 2022.gadam, brīdina par lieliem valstu parādiem

Indekss tiek veidots pēc cenām, kādas tās ir «pie rūpnīcas vārtiem», kas nozīmē, ka ražotāju cenas mēra pirms preces vai sastāvdaļas tiek pārstrādātas tālāk vai nonāk tirdzniecībā. Attiecīgi pēc ražotāju cenu indeksa jau laikus var spriest par to, ka valstī gaidāma vispārēja patēriņa cenu inflācija.

Tiek prognozēts, ka gausa piegādes ķēžu darbība un vienlaicīga vispārēja ekonomiskā izaugsme Vācijā paaugstinās cenu līmeni. Federālā valdība Berlīne prognozē, ka patēriņa cenas Vācijā 2021.gadā augs par 2,2%, bet inflācijas temps nākamajā, 2022.,gadā, saruks līdz 1,5%, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas