Vācijā sabiedriskajā transportā prasīs Covid-19 sertifikātus

Vācijai sastopoties ar rekordaugstu kovida izplatību, no trešdienas, 24.novembra, ieviesti epidemioloģiskie ierobežojumi, kas paredz sabiedriskā transportā prasīt, lai pasažierim ir kāds no trim Covid-19 sertifikātiem, vēsta Vācijas ziņu portāls TheLocal.de.

Ar saīsinājumu «3G» Vācijā saprot prasību pēc kāda no trim Covid-19 sertifikātiem, ar ko apliecina vai nu personas pilnu vakcināciju pret šo slimību, tās pārslimošanu, vai arī negatīvu koronavīrusa analīžu saņemšanu pēdējo 24 stundu laikā.

Saskaņā ar federālo Infekciju aizsardzības likumu, kas stājies spēkā trešdien, 3G princips attiecināts uz visu sabiedriskā transporta sistēmu, izņemot taksometrus un skolēnu autobusus. Kāds no trim sertifikātiem nebūs jāuzrāda arī bērniem vecumā līdz sešiem gadiem un skolēniem, kuri skolā nodod koronavīrusa analīzes.

Ja pasažieris sabiedriskajā transportā nevarēs uzrādīt vajadzīgos dokumentus, viņš tiks lūgts būs nākamajā pieturā izkāpt. Milzīgajos vācu sabiedriskā transporta tīklos ar pasažieru skaitu, kas mērāms desmitos miljonu cilvēku, sertifikātu pārbaudīšana gan nav gaidāma sevišķi stingra. Dzelzceļa uzņēmumi Deutsche Bahn un FlixTrain, kā arī autobusu pārvadātājs FlixBus pavēstījuši, ka organizēs sertifikātu pārbaudes pēc nejaušības principa. Attiecīgi vismaz sākotnēji netiks atsevišķi pārbaudīti katra pasažiera dokumenti.

Rekordaugsta saslimstība un salīdzinoši zema vakcinācijas aptvere

Diennaktī līdz trešdienai, 23.novembrim, Vācijā reģistrēti 66 884 jauni kovida inficēšanās gadījumi, kas ir līdz šim augstākais dienas inficēšanās rādītājs valstī. Tikmēr no slimības komplikācijām Vācijā diennaktī miruši 335 cilvēki, kopš pandēmijas sākuma mirušo kopskaitam sasniedzot 99 768, rāda Vācijas Roberta Koha Institūta apkopotie dati.

Lasiet arī: Vācija: Šoziem vairums būs vakcinēti, pārslimojuši vai miruši

Vācijas valdība uzskata, ka Covid-19 vakcinācijas rādītājs valstī ir nepietiekams, taču pilnībā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir 68%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas