EK un Vācija skubina vienoties par ES ekonomikas stimulēšanas fondu

EK priekšsēdētāja Urzula von der Leiena

Kopīgu parādsaistību uzņemšanās ES dalībvalstīm kļuvusi par strīda ābolu ceļā uz vienprātīgu atbalstu ES ekonomikas atjaunošanas fonda izveidei. Vācijas valdības un Eiropas Komisijas vadītājas aicinājušas nekavēties ar vienošanos, lai palīdzētu grūtībās nonākušiem uzņēmumiem un nepadarītu krīzi vēl dziļāku, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

ES Padomes prezidējošās valsts Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) ceturtdien, 2.jūlijā, aicinājusi steigšus panākt vienošanos.

Aicinājumam pievienojusies Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen). Viņa pamatojusi: «Mēs saskaramies ar vēl nepieredzētu krīzi, un tai ir nepieciešama vēl nepieredzēta atbildes rīcība. (..)

Katru dienu mēs redzam, kā cilvēki zaudē darbu, uzņēmumi bankrotē un vājinās mūsu ekonomika. Katra diena ir no svara.»

ES dalībvalstis patlaban risina sarunas par vienotu ES ekonomikas stimulēšanas plānu. Iecere, ar ko nākusi klajā fon der Leiena  un kam atbalstu paudusi Vācijas un Francijas valdība, paredz izveidot ES ekonomikas atgūšanās fondu ar dalībvalstu kopīgi aizņemtu naudu 750 miljardu eiro apmērā. Pret kopīgām parādsaistībām savukārt iestājas tādas ES dalībvalstis kā Austrija, Nīderlande un Zviedrija, raksta DW.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas