Vācija: Šoziem vairums būs vakcinēti, pārslimojuši vai miruši

Vācijas valdība nākusi klajā ar gana skarbu sabiedrības veselības prognozi valsts iedzīvotājiem saistībā ar strauju slimības Covid-19 izplatību un to, ka trešdaļa vāciešu vēl nav vakcinējušies, ziņo ASV raidorganizācija CNBC.

«Daži sacītu, ka tā teikt ir ciniski, taču, visdrīzāk, līdz šīs ziemas beigām gandrīz visi Vācijā būs vakcinēti, pārslimojuši vai miruši,» pirmdien, 22.novembrī, preses konferencē Berlīnē sacījis Vācijas federālais veselības ministrs Jenss Špāns (Jens Spahn). Amatpersona pandēmijas ceturto vilni valstī skaidrojis ar koronavīrusa pastiprināti lipīgā Delta varianta izplatību. «Tādēļ mēs tik steidzami iesakām vakcinēties,» skaidrojis Špāns.

Lasiet arī: Austrijā ievieš mājsēdi arī vakcinētajiem, Vīnē liela demonstrācija

Vācijas valdība uzskata, ka Covid-19 vakcinācijas rādītājs valstī ir zems, taču pilnībā vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir 68%. Tas ir augstāks nekā Latvijā. Vācieši arī nesteidz saņemt balstvakcīnu – līdz šai nedēļai Covid-19 balstvakcīnu bija saņēmuši septiņi procenti Vācijas iedzīvotāju.

Federālā valdība Berlīnē pašlaik apsver stingrāku epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu, kā tas darīts kaimiņvalstī Austrijā. Pirmdien Vācijā reģistrēti vairāk nekā 30 000 jaunu Covid-19 inficēšanās gadījumu, ziņo CNBC. Pandēmijas laikā slimība valstī jau prasījusi 97 479 cilvēku dzīvības, rāda ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas