Vācijā un Spānijā pieaug bažas par COVID-19 otro vilni

Madride, 28.jūlijs

Vācijā un Spānijā novērots jaunu COVID-19 inficēšanās gadījumu pieaugums. Spānija ir ieviesusi ierobežojumus epidemioloģiskās situācijas uzlabošanai, bet Vācija ir vainojusi iedzīvotājus nolaidīgā attieksmē pret noteikumu ievērošanu atvaļinājumu laikā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Nedēļas sākumā Spānijā Madrides reģiona valdība ieviesa jaunus ierobežojums, lai apturētu inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu. Iepriekš ierobežojumi jau ieviesti tūristu vidū populārajā Katalonijas reģionā, valsts ziemeļaustrumos.

Pēdējo divu nedēļu laikā līdz otrdienai, 28.jūlijam, Spānijā ir apstiprināti 22 163 jauni inficēšanās gadījumi ar COVID-19.

Kopumā pandēmijas lakā no slimības izraisītām komplikācijām ir miruši 28 434 cilvēki, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra apkopotie dati.

Vācijā, valsts slimību kontroles iestādes Roberta Koha Institūta vadītājs Lotārs Vīlers (Lothar Wieler) veltījis kritiku iedzīvotāju bezrūpībai vasaras mēnešos attiecībā uz epidemioloģisko piesardzības pasākumu ievērošanu. Pēdējās septiņās dienās līdz otrdienai Vācijā ir reģistrēti vidēji 557 jauni inficēšanās gadījumi dienā, kas salīdzinot ar jūnija datiem ir ievērojams kāpums no vidēji 350 jauniem gadījumiem dienā.

«Mani ļoti satrauc jaunākie notikumi Vācijā,» paziņojis Vīlers, kā viņa teikto citē The Guardian.

«Pieaugums ir saistīts ar faktu, ka cilvēki ir kļuvuši nolaidīgi.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas