Vācija spriež par obligātu vakcināciju, izziņo ierobežojumus nevakcinētajiem

Vācija varētu ieviest obligātu potēšanos pret Covid-19 no februāra, pavēstījusi vācu kanclere Angela Merkele (Angela Merkel). Valdība Berlīnē paziņojusi par jauniem ierobežojumiem cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies pret slimību vai to pārslimojuši, raksta britu ziņu portāls The Guardian.

Šonedēļ pieaugošs skaits ES valstu vēsta par jaunatklātiem inficēšanās gadījumiem ar vīrusa SARS-CoV-2 Omikron variantu. ES Slimību profilakses un kontroles centrs norādījis, ka tuvāko mēnešu laikā šīs paveids varētu aizņemt vairāk nekā pusi visu jauno inficēšanās gadījumu bloka teritorijā.

Ceturtdien, 2.decembrī, Merkele tikusies ar nākamo Vācijas kancleru Olafu Šolcu (Olaf Sholz) un 16 federālo zemju vadītājiem par stingrāku epidemioloģisko ierobežojumu ieviešanu. Valsts šobrīd cīnās ar ceturto Covid-19 vilni. Diennaktī līdz ceturtdienai Vācijā apstiprināti 73 209 jauni inficēšanās gadījumi.

Lasiet arī: Vācijā godina Angelu Merkeli par 16 gadiem kancleres amatā

«Ņemot vērā situāciju, es domāju, ka ir atbilstoši pieņemt obligātu vakcināciju,» norādījusi Merkele, uzsverot, ka vērtējumu par šādu noteikumu ieviešanu dos Vācijas ētikas padome. Pēc tam par obligātu vakcināciju no 2022.gada februāra balsos Bundestāga likumdevēji.

Ierobežojumi nevakcinētajiem un nepārslimojušajiem

Ierobežojumi, kuru apstiprināšana gaidāma tuvākajās dienās, paredz vācu mājsaimniecībām liegt uzņemt nevakcinētu vai nepārslimojušu cilvēku kompānijas lielākas par diviem cilvēkiem. Tāpat cilvēkiem bez Covid-19 imunitātes būs liegts apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus, veikalus, kur netirgo pirmās nepieciešamības preces, kā arī ēdināšanas iestādes, bārus, teātrus, kinoteātrus un citas atpūtas un kultūras vietas, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas