Vācija steidz uzlabot kiberdrošību vēl pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers

Vācija, kuras politiskā elite ir smagi cietusi masveida personas datu nopludināšana gadījumā, paziņojusi par plāniem uzlabot valsts iestāžu spējas izturēt kiberuzbrukumus, jo sevišķi saistībā ar bažām par iespējamiem mēģinājumiem ietekmēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers (Horst Seehofer) otrdien, 9.janvārī, nācis klajā ar preventīvu pasākumu plānu.

Tas paredz Vācijas federālajā policijā un Federālajā Informācijas drošības birojā pieņemt darbā vairākus simtus kiberdrošības speciālistu un izveidot struktūrvienību, kas ar tehnoloģiju palīdzību konstatētu uzbrukumus iestāžu datorsistēmām un tos atvairītu, kā arī brīdinātu iestādes par šādu uzbrukumu iespējamību.

Pēc Vācijas iekšlietu ministra domām, svarīgi ir arī aktīvāk izglītot politiķus un sabiedrību kopumā par drošu paroļu izvēli, jo Vācijā daudzi turpina lietot datorsistēmu paroles, kuras ir viegli uzlaužamas.

BNN jau vēstīja, ka šonedēļ Vācijas varasiestādēm kāds 20 gadus vecs jaunietis atzinies, ka pastrādājis vienu no valsts vēsturē lielākajiem kiberuzbrukumiem. Tā ietvaros nozagti un internetā nopludināti personas dati un dokumenti, kas saistīti ar aptuveni 1 000 cilvēkiem, tostarp federālās valdības galvu Angelu Merkeli (Angela Merkel) un citām augsta līmeņa amatpersonām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas