Vācija un ASV vienojas par Nord Stream 2 nākotni

Par Krievijas būvēto Baltijas jūras dabasgāzes cauruļvadu Nord Stream 2 Vašingtona ir pavēstījusi, ka ir panākusi vienošanos ar Vāciju, kas neļaušot Krievijai izmantot dabasgāzes piegādes kā politiskas ietekmes instrumentu pret Ukrainu un Eiropu.

1 230 kilometru garais cauruļvads no Krievijas uz Vāciju ir gandrīz pabeigts. Līdz ar tā ekspluatācijas sākšanu tiks divkāršots Krievijas dabasgāzes eksports Centrāleiropas valsti, kas ir arī ES vadošā ekonomika.

Lasiet arī: Vācijā Merkeli aicina apturēt Nord Stream 2 būvi pēc Navaļnija indēšanas

ASV valdības amatpersona Viktorija Ņulenda (Victoria Nuland) šonedēļ pavēstījusi, ka panāktā vienošanās paredz sankcijas pret Krieviju, ja tā mēģinās šantažēt Ukrainu. Arī caur Ukrainu ved Krievijas dabasgāzes cauruļvads uz Eiropu, un Kijeva ir nobažījusies gan par ienākumu zaudēšanu no energoresursa tranzīta, kas gadā veido vairākus miljardus eiro, gan par iespējamu Krievijas pilna apjoma militāru uzbrukumu Ukrainai.

Vašingtonas-Berlīnes vienošanās arī paredz, ka Ukraina saņems zaļās enerģijas tehnoloģiju kredītpunktus 50 miljonu ASV dolāru (42 miljonu eiro) vērtībā un garantiju, ka tā saņems gāzes tranzīta maksas kompensāciju par tranzīta maksu, ko tā varētu zaudēt no 2024.gada. 2020.gada maijā ASV valdība atcēla sankcijas pret uzņēmumu, kas veic Nord Stream 2 būvniecību Baltijas jūrā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas