Vācija un Francija par Navaļnija indēšanu prasa sankcijas pret Krieviju

Aleksejs Navaļnijs

Vācija un Francija izplatījušas kopīgu paziņojumu, kurā aicina ES dalībvalstis kopīgi ieviest individuālas sankcijas pret Krievijas amatpersonām par krievu pretkorupcijas aktīvista Alekseja Navaļnija indēšanu ar ķīmisko ieroci, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Paziņojumā, kas publiskots trešdien, 7.oktobrī, abu valstu valdības raksta: «Priekšlikumi būs vērsti pret personām, kuras uzskatāmas par atbildīgām par šo noziegumu un starptautisko normu pārkāpšanu, pamatojoties uz šo personu ieņemamiem amatiem, kā arī pret iestādi, kas iesaistīta Novičok programmā.»

Krievijā aktīvā Pretkorupcijas fonda vadītājs un opozīcijas politiķis pašlaik atrodas Berlīnē, kur fizioterapeita vadībā cenšas atgūt kustību brīvību un koordināciju.

Viņš norādījis, ka viņa indēšanu pastrādājuši Krievijas specdienesti, izpildot tiešas Kremļa pavēles.

Krievijas valdība ir noliegusi tās saistību ar indēšanas uzbrukumu.

Navaļnijs 20.augustā ar saindēšanās pazīmēm bezsamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā Sibīrijā, bet divas dienas vēlāk no Krievijas pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Charite universitātes slimnīca.

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie Novičok grupas. Šīs vielas klātbūtni vīrieša organismā pēcāk apstiprināja arī laboratorijas Francijā un Zviedrijā. Navaļnijs pašlaik atrodas Berlīnē, kur fizioterapeita vadībā cenšas atgūt kustību brīvību un koordināciju, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas