Vācija uz Lietuvu sūtīs papildu karavīrus NATO kaujas grupai

Vācijas valdība paudusi gatavību nosūtīt papildu militārpersonas uz Lietuvu, kur vācu spēki vada starptautisku NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Berlīne pēdējos mēnešos saņēmusi daudz kritikas no ES un NATO dalībvalstīm par nevēlēšanos nosūtīt ieročus uz Ukrainu, ko Kijeva lūgusi, lai varētu aizstāvēt savu teritoriju iespējama Krievijas iebrukuma gadījumā.

Tikmēr attiecībā uz Baltijas drošību sociāldemokrāta Olafa Šolca (Olaf Scholz) valdība paudusi apņēmību pildīt uzņemtās saistības. Vācijas aizsardzības ministre Kristīne Lambrehta (Christine Lambrecht) intervijā mediju grupai Funke sacījusi: «Mēs [Vācija] jau tagad sniedzam ļoti nozīmīgu ieguldījumu Lietuvā, kur esam vienīgā valsts ES, kurai ir kaujas grupa. (..) Kā princips, papildspēki pastiprinājuma veidā ir pieejami, un šobrīd notiek sarunas ar Lietuvu, lai noskaidrotu, kas tieši šajā ziņā būtu lietderīgi. (..) Ikviens NATO var uz mums paļauties.»

Lasiet arī: NATO spēkus Igaunijā būtiski pastiprinās britu karavīri

Ziņu aģentūra Reuters vēsta, ka pirmdien, 7.februārī, Lambrehta paziņojusi, ka uz Lietuvu Vācija papildus nosūtīs līdz 350 militārpersonu, kuras pievienosies Baltijas valstī izvietotajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas