Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Kā vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, Vācijas valdība ceturtdien, 14.novembrī, nolēmusi no 2021.gada atcelt nodokli 90% tā maksātāju. No atlikušajiem: 6,5% nodokļa maksātāju būs jāmaksā samazināta nodokļa likme, savukārt 3,5% bagātāko iedzīvotāju būs jāturpina maksāt pilna nodokļa likme.

Vācijas finanšu ministrs Olafs Šolcs (Olaf Scholz) paziņojis, ka nodokļa atcelšana ir iespējama, jo valsts kopš atkalapvienošanās 1989.gadā ir ievērojami attīstījusies.

Nodokļa tēriņu pamatā ir tā sauktais Solidaritātes pakts, ko federālā valdība noslēdza ar valsts federālajām zemēm 2001.gadā, apņemoties finansiāli atbalstīt austrumus ar ieguldījumiem infrastruktūrā.

2018.gadā solidaritātes nodokļa ceļā Vācijas federālā valdība iekasēja 18,9 miljonus eiro, kas pārsniedz summu, kādu valdība tērē austrumu federālajās zemēs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas