Vācija: Vīrusa otrais vilnis ir iespējams, taču no tā var izvairīties

Naktsdzīve Maljorkas salā, Spānijā

Vācija, neraugoties uz tās ģeogrāfisko novietojumu ES Šengenas zonas vidienē, var izvairīties no COVID-19 otrā viļņa, taču tam nepieciešams, lai atpūtnieki ārvalstīs ir uzmanīgi un modri, norādījis Vācijas veselības ministrs Jenss Špāns (Jens Spahn), kā viņu citē vācu sabiedriskais medijs DW.

Ministra paustais brīdinājums ir saistīts ar fotogrāfijām un videomateriāliem no Spānijas Vidusjūras kūrorta Maljorkas, kur vācu un citu Eiropas valstu tūristi redzami kopīgi uzdzīvojam lielos pūļos. Tūristi pulcējušies lielā skaitā nakts stundās un lietojuši daudz alkohola, tā zaudējot patlaban nepieciešamo piesardzību un modrību.

«Mums ir jāmēģina nepieļaut inficēšanos, jo sevišķi šobrīd — atvaļinājumu laikā,» pirmdien, 13.jūlijā, aicinājis Vācijas veselības ministrs.

«Mums rudenī un ziemā nav automātiski jāsagaida [vīrusa] otrais vilnis. Kopā, kā sabiedrība mēs varam to novērst tāpat, kā to paveicām iepriekš.»

Špāns aicinājis iedzīvotājus turpināt izvairīties no pūļiem un ievērot fiziskas distancēšanās noteikumus. Salīdzinot ar citām Eiropas lielvalstīm, Vācijai šopavasar izdevās visveiksmīgāk pārvarēt jaunā koronavīrusa pirmo vilni. No pandēmijas sākuma līdz 13.jūlijam Vācijā ar COVID-19 sasirdzis 197 341 cilvēks, no kuriem miruši ir 9 036, rāda Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra dati.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas