Vācijā VW bijušais vadītājs stāsies tiesas priekšā par dīzelgeitu

Martins VInterkorns

Tiesā Vācijā lēmusi, ka autobūves milža Volkswagen (VW) bijušajam izpilddirektoram Martinam Vinterkornam (Martin Winterkorn), kuram kopā ar četriem viņa kolēģiem ir izvirzītas apsūdzības par viņu lomu dīzelgeitas skandālā, būs jāstājas tiesas priekšā vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Ceturtdien, 24.septembrī, tiesa Vācijā sāka prāvu pret Vinterkornu, lai noskaidrotu, vai viņš ir vainīgs tirgus manipulācijās saistībā ar dīzelgeitas skandālu.

VW 2015.gada septembrī atzina, ka lietojusi nelegālu programmatūru, lai blēdītos ASV izplūdes gāzu pārbaudēs pēc tam, kad to atklāja ASV Rietumvirdžīnijas Universitāte. Skandāls aizsāka izmeklēšanu Vācijā un citās valstīs. Dīzelgeita uzņēmumam naudas sodos, kompensācijās un citos zaudējumos ir izmaksājusi aptuveni 28 miljardus eiro.

Lasiet arī: Tiesa: Volkswagen būs jāmaksā kompensācija par krāpšanos ar izmešiem

VW bijušajam izpilddirektoram arī draud atsevišķas apsūdzības citā prāvā par to, ka viņš nav laikus informējis kapitāla tirgus par notiekošo, kaut arī zinājis par maldinošās programmatūras uzstādīšanu.

Vainu neatzīst

Vinterkorna pārstāvji tiesā izplatījuši paziņojumu, kur norādījuši, ka viņa vainošana ir nepamatota. «Aizstāvība ir parādījusi, ka apgalvojumi, kurus izdarījusi prokuratūra bija nepamatoti gan faktu, gan juridiskā ziņā,» teikts bijušā VW izpilddirektora juridisko aizstāvju izplatītā paziņojumā, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas