Vācijai ir jātur solījums NATO palielināt aizsardzības tēriņus, tā Stoltenbergs

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs (Jens Stoltenberg) mudinājis Vāciju pildīt solījumu, ko tā devusi militārai aliansei, palielināt valsts izdevumus aizsardzībā. Vācijas federālā valdība martā pieņēmusi lēmumu darīt pretējo.

Kā vēsta franču ziņu aģentūra AFP, visas NATO dalībvalstis ir apņēmušās virzīties uz aizsardzības tēriņu mērķi 2024.gadā sasniegt aizsardzības izdevumu apmēru, proti, divus procentus no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP).

Tomēr Berlīne martā pavēstīja, ka tās aizsardzības izdevumu apmērs turpmākajos gados tiks samazināts, proti, no 1,37% no IKP 2020.gadā līdz 1,25% 2023.gadā.

Vācijas rīcība sevišķi asu reakciju ir izsaukusi Amerikas Savienotajās Valstīs, kas ar savām militārām iespējām un tēriņiem ir alianses stiprākais balsts. ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir pat vairākkārt brīdinājis, ka valsts varētu domāt par aiziešanu no NATO, ja dalībvalstis Eiropā nepalielinās savus izdevumus.

«Sagaidu, ka Vācija pildīs savas saistības izdevumu jomā, un viņi ir iesnieguši NATO nacionālu plānu, kur izklāstīts, kā Vācija desmit gadu laikā palielinās aizsardzības izdevumus reālos skaitļos par 80%,» tā Stoltenbergs sacījis preses pārstāvjiem pirmdien, 1.aprīlī.

NATO šonedēļ Vašingtonā atzīmēs 70.gadadienu kopš militārās alianses izveidošanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas