Vācijai šķiet likumīgs Lietuvas un Polijas lūgtais ES finansējums robežas žogam

Pēc Lietuvas un Polijas lūguma, lai ES palīdz abām valstīm finansēt žogu būvniecību gar to robežu ar Baltkrieviju, Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers (Horst Seehofer) to nosaucis par likumīgu vēlmi, vēsta Beļģijas ziņu portāls EurActiv.

Abas Baltkrievijas kaimiņvalstis paziņojušas par plāniem gar robežu celt žogu vairāku simtu kilometru garumā un vairāku simtu miljonu eiro vērtībā. ES vaino Baltkrievijas varasiestādes migrantu piesaistīšanā no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas un viņu nosūtīšanā kājām uz ES, pieņemot, ka Minska šādi vēršas pret bloku par sankciju ieviešanu.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Ekspremjers dibina partiju, izmeklēšanā vētīs draudus ministram, lietuvieši cels viesnīcu Venēcijā

Aizvadītajā nedēļā Vācijas iekšlietu, būvniecības un kopienu ministram Zēhoferam intervijā vaicāts, vai žoga celšana ir nepieciešama. Valdības pārstāvis atbildējis, ka robežu aizsargāšana ir pamatota. «Mums ir likumīgi aizsargāt ārējo robežu tā, lai tiktu novērsti nereģistrētas robežšķērsošanas gadījumi,» Zēhofers sacījis intervijā laikrakstam Bild am Sonntag, kas iznācis svētdien, 24.oktobrī.

Brisele līdz šim kautrējusies atbalstīt bloka ārējās robežas celtniecības finansēšanu, pamatojot, ka pašreizējais juridiskais ietvars pieļauj ES naudas izmantošanu tikai «robežas pārvaldības sistēmām». Kopš vasaras jautājums par migrāciju cauri Baltkrievijai kļuvis aktuāls arī Vācijai, kuras Federālā iekšlietu ministrija aplēsusi, ka 2021.gadā līdz šim bez ieceļošanas atļaujas valstī no Polijas iekļuvuši aptuveni 5 700 cilvēki. Lai cīnītos ar notiekošo, Vācija ir pastiprinājusi robežkontroli uz savas austrumu robežas, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas