Vācijas armija apsver ārzemju speciālistu piesaisti

Vācijas armijai pašlaik cenšoties pamazām atjaunot militārpersonu un bruņojuma kaujas gatavību un līdz 2025.gadam palielināt militārpersonu skaitu par 21 000, tās ģenerālinspektors norādījis, ka tiek apsvērta iespēja armijai piesaistīt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņus.

Kā ceturtdien, 27.decembrī, vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, Vācijas armijas ģenerālinspektors Eberhards Zorns (Eberhard Zorn) skaidrojis, ka laikā, kad Vācijai trūkstot kvalificēta personāla «ir jāskatās visos virzienos», lai aizpildītu, piemēram, ārstu un informācijas tehnoloģiju speciālistu vietas.

2011.gadā Vācija atteicās no militārā iesaukuma, un tās bruņotiem spēkiem ilgus gadus ir trūcis finansējuma, lai nodrošinātu pienācīgu armijas un tehniskā aprīkojuma kaujas gatavību. Vācijas esošie likumi tomēr prasa, lai kareivju vietas aizpildītu Vācijas pilsoņi vai pilsones.

Vācijas valdība ir arī apņēmusies līdz 2024.gadam palielināt savu aizsardzības nozares budžetu no 1,2 līdz 1,5% no iekšzemes kopprodukta. Tā Vācija reaģē uz kritiku, ko tā saņēmusi no sabiedrotajiem NATO militārajā aliansē, kur ieteicamais aizsardzības tēriņu apmērs ir divi procenti no dalībvalsts gada IKP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas