Vācijas Bundestāga vēlēšanās uzvar sociāldemokrāti, rāda provizoriskie rezultāti

Vācijā aizvadītas Bundestāga vēlēšanas, kurās pirmoreiz pēc vairākām politikā aizvadītām desmitgadēm nav kandidējusi kanclere Angela Merkele (Angela Merkel). Vācijas Kristīgo demokrātu savienība ar Merkeles pēcteci Armīnu Lašetu (Armin Laschet) priekšgalā vēlēšanās saņēmusi 24,1% balsu, atzīstot sāncenšu sociāldemokrātu pārākumu, liecina oficiālie provizoriskie rezultāti.

Kā ziņo The Guardian, svētdienas, 26.septembra, vēlēšanās par 730 Bundestāga deputātu vietām sīvākā cīņa bijusi starp Vācijas Kristīgo demokrātu savienību un Vācijas Sociāldemokrātisko partiju. Tajā, pēc provizoriskajiem rezultātiem, uzvarējuši sociāldemokrāti ar 25,7% balsu.

Lasiet arī: Turpmāk bez šniceles. Berlīnē augstskolu ēdinātāji svītro gaļas ēdienus klimata dēļ

Partija Zaļie ar līderi Annalēnu Bērboku (Annalena Baerbock) panākusi savu līdz šim labāko rezultātu, proti, 14,8% balsu. Aiz viņiem palikusi liberāli noskaņotā Brīvā, demokrātiskā partija ar 11,5% balsu. Otro reizi Vācijas parlamentā iekļuvuši arī labējie populisti Alternatīva Vācijai ar vērā ņemamu – 10,3% – vēlētāju atbalstu.

Tieši Zaļie un liberāļi kļūs par nākamās valdības sastāva noteicējiem pēc to izvēles palīdzēt koalīciju izveidot vai nu sociāldemokrātiem vai kristīgajiem demokrātiem. Vēlētāju aktivitāte balsošanas iecirkņos šajās Bundestāga vēlēšanās bijusi augstākā kopš 2005.gada, proti, 78%, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas