Vācijas ekskancleram lūdz izstāties no sociāldemokrātiem Rosneft amata dēļ

Bijušajam Vācijas valdības vadītājam Gerhardam Šrēderam (Gerhard Schröder), kurš atteicies atkāpties no augstiem amatiem Krievijas enerģētikas uzņēmumos, izteikts aicinājums izstāties no Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas (SPD). Sociāldemokrāti šobrīd vācu valdības galvgalī, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Šrēders, kurš bija Vācijas valdības vadītājs no 1998. līdz 2005.gadam, šobrīd vada Krievijas naftas ieguves un tirdzniecības uzņēmuma Rosneft valdi un ir arī dabasgāzes cauruļvadu kompānijas Nord Stream akcionāru komitejas priekšsēdētājs.

Lasiet arī: Makrons turpinās ieņemt Francijas prezidenta amatu

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā februāra beigās SPD vadība nosūtījusi Šrēderam vēstuli ar lūgumu atteikties no amatiem Krievijas valstij piederošajos uzņēmumos. Lūgums, kā ziņo vācu prese, palicis bez atbildes. Arī šobrīd Vācijas valdību vada sociāldemokrāts. Tas ir Olafs Šolcs (Olaf Scholz), kurš raisījis neizpratni Baltijā, Polijā un pašā Vācijas sabiedrībā par gaužām negribīgu vācu militāro atbalstu Ukrainai.

Aizvadītajā nedēļas nogalē publicētā intervijā laikrakstam New York Times 78 gadus vecais politiķis, kurš pēdējos gadu desmitus darbojies kā lobētājs, sevišķi Krievijas interesēs, izteicās bez nožēlas par savu sadarbību ar Kremli. «Es neatzīstu mea culpa. Es tā nedaru,» Šrēders sacījis ASV izdevumam. Vācijas ekskanclers skaidrojis, ka atkāptos no minētajiem amatiem tikai tad, ja Krievija nolemtu pārtraukt gāzes piegādi Vācijai, kas, pēc viņa teiktā, nav gaidāms, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas