Vācijas Merkele atvadu vizītē apmeklē Krieviju

Vācijas ilggadējā kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) piektdien, 20.augustā, dodas atvadu vizītē uz Krieviju, lai tiktos Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Starp daudz pieredzējušajām amatpersonām pastāvīgi bijušas vēsas attiecības bez savstarpējas uzticēšanās, tomēr Merkele, kura šoruden atstās Vācijas kancleres amatu, allaž iestājusies par to, ka ar Putinu ir jāturpina runāt, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vizīte notiek laikā, kad pabeigšanai tuvojas Baltijas jūras gāzes cauruļvada Nordstream 2 būvdarbi, lai sūknētu vērtīgo energoresursu no Krievijas uz Vāciju. Merkele Austrumeiropā saņēmusi daudz kritikas par to, ka pieļāvusi, Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vārdiem, šāda spēcīga ieroča iedošanu Krievijai.

Lasiet arī: Vašingtonā draud detonēt spridzekli pie ASV Kongresa ēkas

Augustā arī aprit gads kopš Berlīnes mediķiem nācās glābt krievu opozicionāra Alekseja Navaļnija dzīvību pēc viņa saindēšanas ar Novičok ķīmisko ieroci Krievijā. Maskava nav atzinusi indēšanas faktu.

Merkele, kura Vācijas valdību vadījusi kopš 2005.gada, runājot par tikšanās reizēm ar Putinu skaidrojusi, ka tiešās, privātās sarunās: «Attiecībā uz Putina kritiku es sevi nebremzēju». 2020.gada Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā vācu valdības vadītāja sacījusi: «Kopumā mums ar Krieviju ir daudz konfliktu, kas diemžēl padara mūsu attiecības ļoti sarežģītas. Par spīti tam esmu cilvēks, kurš saka: «Mums vienmēr ir jāsarunājas»».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas